Prohlášení o přístupnosti

Na stránkách je zohledněna přístupnost a bezbariérovost webu tak, aby splňovaly zásady přístupnosti podle prováděcího rozhodnutí Komise (EU) 2018/1523 ze dne 11. října 2018, kterým se stanoví vzorové prohlášení o přístupnosti v souladu se směrnicí Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/2102 o přístupnosti webových stránek a mobilních aplikací subjektů veřejného sektoru (OJ L 256, 12.10.2018, p. 103.
Webové stránky obce Mikulovice byly vytvořeny jako informační portál pro všechny uživatele webových stránek.
Při jejich tvorbě se snažíme o maximální přístupnost obsahu.

Systém správy webu

Web využívá pro svůj chod Open Source (Otevřený software) CMS (Content Management System = systém pro správu obsahu) WordPress. Přístupnost webu zajišťuje softwarový plugin WP Accessibility Helper.

Struktura a obsah

Struktura webu i obsahu je vytvořena strukturálním HTML5. Vizuální vzhled prezentace pomocí kaskádových stylů (CSS). Pro správnou funkčnost HTML5 je na stránkách umístěn JavaScript.

Přístupnost textu

Stránky jsou připraveny tak, aby uživatel mohl sám pomocí funkce v pravém horním rohu optimalizovat zobrazení. Kliknutím na ikonu „přístupnosti“ může uživatel stránek:

  • zmenšit / zvětšit velikost písma,
  • změnit kontrast tak, že zvolí jinou barvu pozadí,
  • podtrhnout odkazy na stránce,
  • zvýraznit odkazy,
  • zobrazit všechny obrázky ve stupních šedé,
  • invertovat barvy,
  • vypnout styly,
  • pomocí funkce Vymazat nastavení uživatel vše vrátí do výchozího zobrazení.

Tisk

Součástí webových stránek je také CSS styl pro tiskovou verzi. Všechny stránky jsou tisknutelné bez jakýchkoliv omezení standardními prostředky internetového prohlížeče (klávesovou zkratkou Ctrl+P nebo přes menu Soubor – Tisk).

Nezávislost na výstupním zařízení

Přístup k obsahu webových stránek není závislý na použití určitého typu výstupního zařízení. Ať už se jedná o alternativní internetový prohlížeč, textový prohlížeč, PDA, chytrý telefon a nebo hlasovou čtečku. K obsahu se lze tedy dostat jak s pomocí myši, tak i klávesnice.

Informace prezentované v jiných formátech

Na webových stránkách jsou informace nabízeny i v podobě dokumentů formátu PDF, XLS, DOC, RTF, PPT (a jejich konkrétních verzí).
K prohlížení těchto dokumentů, je možné si zdarma stáhnout tyto prohlížeče:
pro formát PDF: Adobe Reader
pro formát DOC: Prohlížeč Word Viewer
pro formát RTF: Prohlížeč Word Viewer
pro formát XLS: Prohlížeč Excel Viewer
pro formát PPT: Prohlížeč PowerPoint Viewer

Bezpečnost

Veškerá komunikace mezi vaším zařízením a webovým serverem probíhá pomocí zabezpečeného šifrovaného spojení https.
Provozovatel nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které uživatelům mohou vzniknout v souvislosti s užíváním stránek.

Kontakt na webmastera

Přes veškerou naši snahu je možné, že se na našich webových stránkách vyskytne chyba. V případě jakýchkoliv problémů s přístupností obsahu či funkčnosti tohoto webu kontaktujte prosím správce webu ZDE.

Toto prohlášení bylo vypracováno dne 17. 11 . 2019.